Міліція наполягає: розгін Майдан "замовила" мерія

Максим Опанасенко
2 грудня 2013р. 21:12

Київські комунальники таки зверталися до міліції з проханням забезпечити громадський порядок та проведення робіт на Майдані Незалежності. Нагадаємо, це закінчилося розгоном мітингувальників на ЄвроМайдані у суботу, 30 листопада, вночі.

"Сьогодні деякі інтернет-видання поширили інформації про те, що нібито співробітники комунальних служб КМДА не звертались до столичної міліції з проханням забезпечити громадський порядок та надати можливість їм підготувати до засвічення Головну новорічну ялинку міста Києва. Відділ зв’язків з громадськістю повідомляє, що ця інформація не відповідає дійсності. Про це свідчить лист, який напередодні надійшов до Головного управління МВС України в місті Києві від Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради № 010-09/3811 від 28.11.2013 року. В тексті листа зазначено, що Департамент культури має своєчасно здійснити монтаж ялинки на Майдані Незалежності. Але цьому заважають мітинги, які там відбуваються. Окрім цього, здійснення монтажних робіт створює небезпеку для учасників мітингів" - йдеться в релізі міліції.

Тут додають - враховуючи звернення комунальників і необхідність підготувати новорічну ялинку, правоохоронці і рушили на Майдан - аби прибрати мітингувальників звідти.

На Михайлівській площі та Майдані Незлежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента.

Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. Вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків.