Жовтневий палац вже "заселили" (фото, відео)

Максим Опанасенко
3 грудня 2013р. 0:11

Жовтневий палац вже "заселили" (фото, відео)

Жовтневий палац вже заселили перші мітингувальники - менше, ніж за годину після того, як організатори акції на Майдані Незалежності оголосили про "відкриті двері" тут.

Медпункт та харчування - організовані. Спальна площа - так само. 


 


 


 


 


Вхід сюди вільний для бажаючих, але на дверях стоять громадські охоронці. На наших очах вони не пропустили до палацу явно п'яного чоловіка. Пояснили - ні провокації, ні сварки, ні псування майна їм не потрібні - лише відпочинок і обігрів мітингувальників.

Нагадаємо, що Жовтневий палац не був захоплений мітингувальниками в прямому сенсі цього слова. Вони прийшли сюди з проханням про заселення. Людям вдалося перебороти скепсис охоронців і керівництва палацу, котрі були не в захваті від ідеї заселення (тут постійно проходять репетиції колективів і концертів). І тому пустити змерзлих "євромайданівців" на ночівлю таки довелося.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. Вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків.