Герегу закликають офіційно віддати КМДА мітингарям

Маша Землянська
3 грудня 2013р. 0:12

Народний депутат від "Свободи" Ігор Мірошниченко звернувся до секретаря Київради Галини Гереги із закликом надати офіційний дозвіл активістам Майдану на перебування в будівлі столичної адміністрації. Про це повідомляє прес-служба "Свободи".

"Із такою пропозицією націоналіст звернувся до  Галини Гереги у зв'язку з тим, що вже другий день існує загроза застосування сили з боку "Беркута" щодо мирних демонстрантів. З метою уникнення сутичок, що можуть призвести до кровопролиття, Ігор Мірошниченко закликав секретаря Київради надати офіційний дозвіл на перебування мітингувальників у адмінбудівлі. «Якщо Герега відмовиться від пропозиції допомогти активістам – в разі будь-яких провокацій та можливого застосування сили відповідальність буде також і на ній. Янукович, без сумніву, призначить її винною так само, як зробив Попова відповідальним за побоїще на Майдані Незалежности в ніч на 30-е листопада», – заявив Ігор Мірошниченко. Раніше із таким само закликом на Майдані Незалежности виступив народний депутат, очільник Київської «Свободи» Андрій Іллєнко.

До речі, Федерація профспілок на своєму сайті оприлюднила заяву про те, що частину приміщень будівлі Профспілок віддали мітингарям добровільно, на знак протесту проти силового розгону мирного зібрання громадян України вночі 30-го листопада на Майдані Незалежності. 

На Михайлівській площі та Майдані Незлежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вчора мітингарі також захопили будівлю Київради та повідомлялось про захоплення Будинку профспілок. 

Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. Вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків.