Агітатора ЄвроМайдану забрала швидка - опік очей

Максим Опанасенко
3 грудня 2013р. 0:52

Активіста громадянського руху "Відсіч" Артура Переверзєва госпіталізували з хімічним опіком очей. Про це повідомляє прес-служба руху.

Кілька годин тому активісти прийшли до гуртожитку педуніверситету Драгоманова - агітувати студентів виходити на мітинг на Майдані Незалежності. "Спочатку до активістів причепилися тітушки й погрожували їм. Активісти сховались від них у гуртожитку. Та адміністрація викликала міліцію. Замість тітушок, міліція (чотири! патрульних машини й одна цивільна) затримала активістів. Двоє міліціянтів почали в’язати активіста Бориса Решетняка. Бачачи це, другий відсічанин — Артур Переверзєв — став тримати товариша. Міліціянти пшикнули газом обом активістам в обличчя та вдягли на них наручники. В результаті Артур отримав хімічний опік очей" - йдеться в повідомленні.

"Відсіч" звернулася за допомогою до нардепів. Їхати розбиратися зголосилися БЮТівець Андрій Пишний і Сергій Каплін з "УДАРу". "Міліціянти й тітушки втекли з гуртожитку НПУ ім. Драгоманова, почувши, що їдуть депутати. Наручники з Артура Переверзєва зняли й забрали з собою. Зараз хлопця забрала швидка з хімічним опіком обличчя й повезла до Жовтневої лікарні" - йдеться в заяві громадянського руху.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. Вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків.


Теги: Майдан Незалежності , повстання , революція , Євромайдан , Київ