Побитих євроактивістів забрали з лікарень до суду

Катерина Білоус
3 грудня 2013р. 12:45

Під Шевченківським райсудом зібралися близько 2 десятків друзів та родичів активістів, яких побили на Банковій та ЄвроМайдані.  Про це повідомляє журналіст «Свідомо» Максим Опанасенко з місця події.


Друзі та родичі заявляють про те, що щонайменше 6 активістів вранці забрали з лікарень та доставили до судової зали. Досі невідомо на котру годину призначене засідання суду. На території суду чергує автобус з бійцями спецпідрозділу. До побитих приїхала уповноважена з прав людини Валерія Лутковська.

За словами друзів побитих активістів, їх звинувачують у порушенні правил проведення мирних зібрань і у злісній непокорі працівникам міліції. 

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. Вранці Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Рішення ще не прийняте.