Півсотні активістів підтримують побитих під судом

Катерина Білоус
3 грудня 2013р. 15:15

Близько півсотні активістів зібралися під будівлею  Шевченківського райсуду. Вони підтримують побитих «Беркутом» хлопців, яких відправили з лікарняних ліжок одразу до зали суду. Про це повідомляє журналіст «Свідомо» Максим Опанасенко з місця події.

Чотирьох (є інформація, що їх 6, проте про двох з них нічого не відомо) хлопців, яких побив «Беркут» судять у Шевченківському райсуді столиці. Їх обвинувачують у масових зворушеннях на Банковій. Родичів не повідомили про те, що хлопців викликали до суду. Дехто з цих хлопців є героями відео з постійним лейтмотивом «На колени, мразь».  На ньому видно, як хлопців б’ють бійці «Беркута».


За справу взявся слідчий відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами і злочинними організаціями.


На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. Вранці Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли.