Дев'ятьох учасників ЄвроМайдану арештували

Максим Опанасенко
4 грудня 2013р. 8:40

Дев'ятеро підозрюваних у масових заворушеннях біля Адміністрації президента, що відбувалися 1 грудня, до остаточного рішення суду будуть знаходитися під арештом. Так вирішив Шевченківський районний суд, котри розглядав справи з 13:00 вівторка до пізньої ночі середи.

"Встановлено, що 1 грудня під час акції біля будівлі Адміністрації Президента Україні на вул. Банковій, вказані особи,  використовуючи гумові кийки, палиці та сльозогінний газ, провокували сутички з міліціонерами, наносили їм тілесні ушкодження, а також підбурювали інших учасників мітингу на порушення громадського порядку. Крім того, учасниками заворушень були пошкоджені металеві конструкції, які використовувалися працівниками міліції для стримування агресивно налаштованих мітингувальників" - йдеться в заяві київської прокуратури, котра і звинувачує мітингарів. Також тут додають - у хлопців вилучили бронежилети, шоломи та захисні щитки.

Варто зазначити, що щонайменше троє з арештованих - інженер Олександр Остащенко, екс-директор гурту "Океан Ельзи" Юрій Болотов і архітектор-дизайнер Микола Лазаревський - є героями відео, на котрому видно, як працівники "Беркуту" б'ють і добивають учасників мітингу, ламаючи мобільні телефони і поводячись дуже жорстоко. На відео видно - хлопці не мають на собі ні масок, ні шоломів, ні будь-яких інших захисних предметів. Також при собі у них не було сумок, куди можна було б покласти заявлені прокуратурою компоненти для "коктейлю Молотова". Ще помітно, що правоохоронці так само вели відеозйомку усього, що відбувалося біля Адміністрації президента, а отже вони досконально знають ситуацію.

Також показово, що за справу взявся слідчий відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами і злочинними організаціями. Справи всіх хлопців розглядали не разом, а в різних залах і за участі різних суддів.

Родичі і друзі арештованих кажуть, що арештовані - звичайні громадяни, позапартійні і загалом доволі аполітичні. На Майдан Незалежності та під Адміністрацію президента вони потрапили через власну цікавіть і ні в яких заворушеннях участі не брали. Вони заявляють - хлопців підставили, залишивши справжніх організаторів бійні на волі.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. У вівторок вранці Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли.

 

Теги: Київ , Євромайдан , Майдан Незалежності , арешт