Прокуратура таки "прочісує" виші через ЄвроМайдан

Максим Опанасенко
4 грудня 2013р. 8:48

Прокуратура вимагає від Київського національного університету Тараса Шевченка списки студентів, котрих без причини не було на парах 29 листопада і 2 грудня. Про це повідомляє "Українська правда".

Згідно з документом, котрий журналістам нібито передало джерело у виші, списки потрібні слідчому в особливо важливих справах Генпрокуратури - в рамках досудового розслідування кримінального впровадження про перевищення міліціонерами службових повноважень під час розгону мирного мітингу 30 листопада. Ще прокуратурі потрібні анкетні дані викладачів і активістів, котрі кликали всіх на Майдан.

Разом з цим, прокуратура просить університет повідомити - чи забороняли тут студентам виходити на ації протесту і чи була проведена з ними роз’яснювальна робота про те, як там потрібно поводитися.

 

Раніше Міністерство освіти і науки спростувало інформацію про те, що збирає інформацію про студентів-мітингарів і заявило про відсутність "репресій" проти них. Проте студенти кажуть про зворотнє і об 11:00 готуються вийти на мітинг до Міносвіти.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. У вівторок вранці Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли.