У Табачника віддали 3,5 млн на книги для сліпих

Максим Опанасенко
4 грудня 2013р. 8:56

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти підписав угоду з державним спеціалізованим підприємством "Освіта" на видання шкільних підручників. Про це повідомляють "Наші гроші".

Це посібники шрифтом Брайля - для сліпих дітей. Їхня загальна вартість - 3,48 мільйонів гривень.

"Всього замовили 2009 примірників 11 книжок: букварі, підручники з математики, природознавства, основ здоров’я, української та англійської мов, літератури й історії. Більшість підручників призначена для 1-2 класів. Ціна підручників коливається від 1 401 грн. до 2 000 грн. Найдорожче обійшлися математика для першого й другого класу і природознавство для першокласників" - йдеться в повідомленні. Надрукувати ці книги "Освіта" має до 16 грудня.

У червні "Свідомо" випустило розслідування на цю тему. Тоді ми дізналися - підручники для сліпих за останні три роки не оновлювали зовсім. Хоча обіцяли - Міносвіти хотіло це зробити і у 2011-му, і у 2012-му. Але тоді їм забракло грошей. У 2013-му Міносвіті виділили 10 мільйонів гривень на ці цілі. Але книги не друкувалися аж до цього моменту. Згідно з інформацією Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, що опікується шкільними підручниками, зараз, поки нові книги (котрих, до речі, вистачить далеко не всім) сліпі діти мають користуватися 277 підручниками з різних предметів. Найновішим є "Рідна мова" для 8-их класів, надрукована шрифтом Брайля. Випущена у 2010-му. Тобто їй лише три роки. Ще 12 підручників випущені у 2009-му. Відповідно, їм цього року буде чотири. Ще 32 підручники надруковані у 2008-му. Всі решта 222 підручники – ще старіші. Це попри те, що за санітарними рекомендаціями, підручники мають служити школярам не більше 5 років. Наприкінці літа ми запитали у міністра освіти Дмитра Табачника про книги для сліпих і слабозорих дітей ще раз. Тоді він нам пообіцяв - до вересня його відомство матиме 32 тисячі таких посібників.

Також влітку "Національна асамблея інвалідів України" і Українська Асоціація видавців періодичної преси вже оголосили про старт проекту "Читати на рівних", котрий має на меті зібрати гроші на підручники для сліпих школярів. Першою виданою шрифтом Брайля має стати книга Івана Франка "Лисиця та журавель". До кінця року активісти планують зібрати гроші для 4 200 примірників книжок. 

 


 

 

Теги: Київ , Міносвіти , Табачник