Квіт підтверджує - прокуратура ходить по ВНЗ

Максим Опанасенко
4 грудня 2013р. 9:42

Президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт підтвердив інформацію про зацікавленість Генпрокуратури університетами і заявив - слідчі поводять себе дуже дивно.

"Шановне товариство! Вчора такого ж листа (дивіться нижче - ред.) факсом одержала Києво-Могилянська академія. Однак сьогодні зранку слідчий Генеральної Прокуратури України особисто заніс мені іншого листа, зміст якого полягає в тому, що Прокуратура розслідує "перевищення представниками міліції влади під час масових заходів 30.11.2013 р. на Майдані Незалежності у Києві" і просить повідомити, чи хтось із студентів не постраждав. Більше того, цей слідчий сказав, що попередній лист є фальшивкою. Ситуація дивна" - написав Квіт у своєму Facebook.

Цей лист, за словами слідчого, є нібито фальшифкою. За ним, Генпрокуратурі знадобилися списки студентів і викладачів, котрі були відсутні 30 листопада і 2 грудня. Цю інформацію в листі просять надати нібио в рамках досудового розслідування кримінального впровадження про перевищення міліціонерами службових повноважень під час розгону мирного мітингу 30 листопада. Разом з цим, в цьому листі прокуратура просить університет повідомити - чи забороняли тут студентам виходити на ації протесту і чи була проведена з ними роз’яснювальна робота про те, як там потрібно поводитися.

Раніше Міністерство освіти і науки спростувало інформацію про те, що збирає інформацію про студентів-мітингарів і заявило про відсутність "репресій" проти них. Проте студенти кажуть про зворотнє і об 11:00 готуються вийти на мітинг до Міносвіти.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. У вівторок вранці Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. Опозиція пообіцяла продовжити спроби заблокувати Кабмін і попросила людей не розходитися.

 

Теги: Євромайдан , Київ