Опозиція взялася блокувати Раду

Максим Опанасенко
4 грудня 2013р. 10:10

Представники опозиційних партій, незгодні з вівторковим голосуванням за відставку Уряду, взялися блокувати парламент. Місце спікера Володимира Рибака тимчасово зайняв "БЮТівець" Олександр Бригинець.

"Трибуна Парламенту і Президія заблоковані. Я традиційно, блокую місце Рибака на його особисте прохання. Колись він казав, що якщо сидітиму на його місці, мені носитимуть чай ))). Тільки що підійшов працівник секретаріату і попросив нічого не чіпати на місці Рибака. Я пообіцяв. Навіщо мені його олівці. 
До блокуючих приєднався представник Президента Юрій Мірошніченко – це новий курс Президента, чи йому просто захотілося потеревенити з Л.Оробець?!" - пише Бригинець в своєму Facebook.

Тим часом, кілька сотень мітингувальників роблять спроби заблокувати роботу Кабміну ззовні. Урядова будівля продовжує знаходитися під посиленою охороною, "Беркут" також чатує у Маріїнському парку.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. У вівторок вранці Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. Опозиція пообіцяла продовжити спроби заблокувати Кабмін і попросила людей не розходитися.

Теги: Київ , Євромайдан