Целовальник:Фундамент Десятинки не чіпатимуть

Максим Опанасенко
3 березеня 2011р. 16:29

Целовальник:Фундамент Десятинки не чіпатимуть

Міністерство культури та міська адміністрація підписали спільне рішення щодо конкурсу на кращу концепцію саме музеєфікації та консервування залишків Десятинної церкви із створенням архітектурного ансамблю.

Про це заявив Головний архітектор столиці Сергій Целовальник на прес-конференції.

«Справа в тому, що треба зберегти ті злишки, які знаходяться на місці фундаменту. Я сам бачив, як навісні конструкції, які мали оберігати залишки, рухнули. Можливо, наступні покоління винайдуть нові методи – як дослідити шар археологічних архетипів (мова йде лише про музеєфікацію та консервування)» - заявив Целовальник, - «Я можу гарантувати, що на фундаменті Десятинної церкви нічого будуватися не буде».

Головний архітектор нагадав про те, що Україна підписала ряд міжнародних конвенцій, які забороняють реконструювати об’єкти, що втрачені з точки зору історичних даних. Десятинка є саме такою.

Архітектори можуть лише припускати, якою вона могла бути, зважаючи на розкопки фундаменту та збережені зображення тих часів.

Нагадаємо, що міська адміністрація оголосила конкурс на визначення кращої містобудівної концепції культурного, архітектурного та мистецького відновлення пам’ятки національного значення «Дитинець стародавнього Києва VIII-X століття з фундаментом Десятинної церкви X століття».Конкурс проводиться з 25 лютого до 25 квітня, підведення підсумків конкурсу пройде до 29 квітня. Виставка конкурсних робіт буде експонуватись у приміщенні Будинку архітектора на вулиці Грінченка, 7 впродовж двох тижнів після подачі робіт.

В січні ж Головний архітектор Київа Сергій Целовальник підтвердив інформацію, що на місці Десятинної церкви хочуть побудувати новий храм Московського патріархату.

Десятинка зараз. Фото з http://turson.at.ua