Тисячі студентів окупували Міністерство освіти

Катерина Білоус
4 грудня 2013р. 12:37

Кілька тисяч студентів прийшли під Міністерство освіти та науки, щоб покінчити з репресіями проти них. Про це повідомляє журналіст «Свідомо» Марія Землянська з місця події.

Студенти під Міністерством вимагають, аби на них перестали тиснути через ЄвроМайдан. Днями стало відомо, що прокуратура вимагає від Київського національного університету Тараса Шевченка списки студентів, котрих без причини не було на парах 29 листопада і 2 грудня.

Раніше Міністерство освіти і науки спростувало інформацію про те, що збирає інформацію про студентів-мітингарів і заявило про відсутність "репресій" проти них.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. У вівторок вранці Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли