В прокуратурі відхрещуються від репресій студентів

Катерина Білоус
4 грудня 2013р. 14:27

В прокуратурі кажуть, що вони не вимагають від вишів жодної інформації про студентів, які без поважних причин з 29 листопада не були на парах. «Інформація з цього приводу, яка з’явилась у ЗМІ, не відповідає дійсності та вводить в оману громадськість», – кажуть в прес-службі прокуратури.

«Слідчий, прізвище та підпис якого вказані у документі, не входить до складу слідчої групи, яка займається Майданом. Бланк не має номер реєстрації», – повідомляють у прокуратурі. Прокуратура вимагає від Київського національного університету Тараса Шевченка списки студентів, котрих без причини не було на парах 29 листопада і 2 грудня. Про це повідомляє "Українська правда". Згідно з документом, котрий журналістам нібито передало джерело у виші, списки потрібні слідчому в особливо важливих справах Генпрокуратури - в рамках досудового розслідування кримінального впровадження про перевищення міліціонерами службових повноважень під час розгону мирного мітингу 30 листопада. Ще прокуратурі потрібні анкетні дані викладачів і активістів, котрі кликали всіх на Майдан. Разом з цим, прокуратура просить університет повідомити - чи забороняли тут студентам виходити на акції протесту і чи була проведена з ними роз’яснювальна робота про те, як там потрібно поводитися.

Зранку кілька тисяч студентів прийшли під Міністерство освіти та науки, щоб покінчити з репресіями проти них. Студенти під Міністерством вимагають, аби на них перестали тиснути через ЄвроМайдан.