Студрада: Табачник нас залякує

Максим Опанасенко
3 березеня 2011р. 16:41

Студрада: Табачник нас залякує

Всеукраїнська студенська рада при Міносвіти погоджувалася з пропозицією Міністерства зупинити виплати стипендій студентам через залякування.

Про це "Свідомо" повідомили активісти ВСР.

"Засідання відбулось під головуванням Сабової Анастасії студентки Інституту Журналістики Київського Національного Університету ім. Т.Г Шевченка. Вона шляхом залякування членів Колегії проводила легітимізацію озвучених пропозицій. Зокрема Сабова зверталась до членів колегії з закликами голосувати так "як потрібно" та не висловлюватись проти позиції головуючої, у іншому
випадку за ії словами Міністерство буде тиснути на Ректорів за неправильну позицію їх студентів. Разом з тим одразу після засідання окремі учасники засідання вже запрошені на розмову з Ректором" - йдеться в повідомленні.

Члени студради кажуть - питання стипендіального забезпечення давно не дає спокою Дмитру

Табачнику, який ще в 2007 році на парламентських слуханнях з питань молодіжної політики наголошував на те що стипендії мають бути тільки для відмінників, науковців та малозабезпечених - всі інші мають працювати.

І додають - з початку року значна частина ВНЗ перестала нараховувати індексацію на стипендію, тобто виплачувати 530 грн. замість 700 грн. Ректори аргументують це тим що бюджети ВНЗ були зменшені Міністерством освіти і науки України, і вишам пропонується вирішувати питання комунальних послуг, зарплат викладачів, тощо за рахунок стипендій студентів.

Нагадаємо, що на засіданні Студради за участю замміністра освіти Євгена Суліми Всеукраїнська студентська рада при Міністерстві освіти і науки підтримала ідею Міносвіти платити стипендії лише студентам-пільговикам, а також як заохочення для відмінників.

Члени студради при МОН. Фото з сайту www.hneu.edu.ua