Попов заговорив про Майдан і став на бік Януковича

Ольга Бондаренко
4 грудня 2013р. 15:30

Після кількаденного мовчання про події у Києві заговорив і очільник Київської міськдержадміністрації. Вранці, в приміщенні Печерської райдержадміністрації відбулася колегія КМДА під головуванням Олександра Попова та секретаря Київради Галини Гереги.

Як передає прес-служба КМДА, Олександр Попов заявив: "Я хочу висловити співчуття усім тим, хто постраждав у масових акціях, зокрема, в ніч з п’ятницю на суботу, 30 листопада. Оцінку тому, що сталося, дав президент України, і я її цілковито поділяю". Окрім цього, Попов наголосив, що робитиме усе необхідне, аби уникнути силового вирішення проблеми із захопленням будівлі КМДА мітингарями. Зокрема, для спільного пошуку прийнятного для всіх сторін варіанту вирішення проблеми керівництво КМДА та Київради уповноважило своїх працівників на чолі з радником голови КМДА Олександром Мазурчаком провести необхідні перемовини із мітингувальниками, які перебувають у приміщенні міськадміністрації.

2 грудня мітингувальники захопили будівлю Київської міськдержадміністрації та Будинок профспілок. 3 грудня мітингувальники "заселили" і Жовтневий палац. 

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3 грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли.

Теги: Київ