Студенти "притисли" Міносвіти через репресії

Максим Опанасенко
4 грудня 2013р. 16:34

Студенти "притисли" Міносвіти через репресії

Декілька сотень студентів прийшли під Міністерство освіти і науки - вимагати припинити репресії проти студентів, що виходять на акції протесту, звільнення першого заступника міністра освіти Євгена Суліми і самого міністра - Дмитра Табачника.

Останньої краплею для протесту стала інформація про те, що тепер і Генпрокуратура почала збирати по університам списки студентів і викладачів, відсутніх 30 листопада і 2 грудня. До цього студенти заявляли про те, що адміністрації вишів забороняють виходити на мітинги, залякують виселенням з гуртожитків і відрахуванням.

Колону біля МОН зустрічало кілька десятків міліціонерів, закриті ворота МОН і заблокований маршруткою проїзд до будівлі. А ще - група нардепів від "Свободи", зокрема - Ігор Мірошніченко та Ірина Фаріон, та письменники брати Капранови.


 


 


 


 

Свої наміри студенти підсилили звуковим ефектом


 


 


 


 

Спочатку до мітингарів вийшов замміністра Олексій Дніпров. Вислухавши, повернувся до будівлі. Натомість, його місце зайняв Євген Суліма. Відчиняти ворота для студентів він відмовився, говорити з усіма - також. Але запросив до себе ініціативну групу, нардепів і журналістів.

...де заявив - жодних репресій проти студентів і викладачів немає. Координатори студентського руху взялися вимагати відповідний наказ. Мірошніченко і Фаріон - відставку. Потім всі разом - пустити студентів на територію МОН.

Тим часом мітингувальники, обурені тим, що вони не можуть зайти на подвір'я міністерства, самі взялися штурмувати паркан. Спроба була вдалою. Розмову довелося переносити туди. Щоправда, зовсім під МОН дійти не вдалося - міліція стала перед студентами живим щитом.

Суліма тут ще раз заявив - репресій немає. Він навіть заперечив...позапланову перевірку у Києво-Могилянській академії, чиї студенти одні з перших оголосили страйк і вийшли на ЄвроМайдан. Про цю перевірку заявили і президент Могилянки Сергій Квіт, і сама Державна інспекція навчальних закладів, котра її проводила.

...свист, сміх і крик супроводжували виступ замміністра. Врешті, він зазбирався назад - в МОН. Студенти у відповідь заявили - стоятимуть тут до кінця.

Наказ про неприпустимість "репресувати" студентів за участь в мирних акціях і протестах Суліма таки підписав. У ньому йдеться про те, що виші мають складати розклад так, щоб студенти мали можливість вийти на протести і про те, що будь-який адміністративний тиск на студентів і викладачів - неприпустимий. Його вже можна знайти на сайті МОН.

Про відставку - ні Суліми, ні Табачника - інформації поки немає.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. У вівторок вранці Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. Опозиція опісля закликали людей не розходитися і блокувати роботу Кабміну до його відставки.