Драгоманівці до 12:30 блокуватимуть свій корпус

Максим Опанасенко
6 грудня 2013р. 8:19

До 12:30 студенти Національного педагогічного університету Драгоманова блокуватимуть вхід в свій навчальний корпус. Про це "Свідомо" повідомив один зі співініціаторів акції.

Блокування стартувало о 07:30. Причина вже звична - студентський страйк і підтримка мітингарів з ЄвроМайдану, котрі вже декілька днів займаються блокуванням Кабміну, частково - Адміністрації президента і будівлі Генпрокуратури.

Студенти одними з перших заявили про свої наміри мітингувати за євроінтеграцію України і за час ЄвроМайдану здобули ряд перемог. Найгучніша - перемога над Міністерством освіти, котре молодь змусила видати наказ про необхідність змін у навчальних планах вишів на час мирних акцій протесту і неприпустимість тиску за участь у них.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. 8 грудня о 12:00 опозиція хоче знову провести Народне віче на Майдані Незалежності Народне віче і вимагати покарання винних у побитті мирних громадян 30 листопада та 1 грудня, справу проти міністра МВС, відставку Уряду, парламентські і президентські вибори та свободу політичним в'язням.

Теги: студенти , Євромайдан , Київ