Активісти лягли під будівлею ГПУ: "Переступайте"

Максим Опанасенко
6 грудня 2013р. 8:33

Активісти, що вже кілька днів пікетують Генеральну прокуратуру з вимогою звільнити арештованих нібито за організацію заворушень на Банковій 1 грудня людей, котрих євромайданівці вважають невиновними, і знайти справжніх винуватців, оголосили лежачий протест.

В декілька рядів вони лягли під сходами будівлі. Основне гасло - "Переступили через закон - переступайте через нас".

Фото - Володимир Ар'єв.

За інформацією з офіційної сторінки ЄвроМайдану у Facebook, сюди стягнули вже три автобуси з "Беркутом". 

Акцію під ГПУ ініціювали активісти "Демократичного Альянсу" у середу, коли Шевченківський райсуд вирішив арештувати 9 людей за нібито організацію заворушень на Банковій.Варто зазначити, що щонайменше троє з арештованих - інженер Олександр Остащенко, екс-директор гурту "Океан Ельзи" Юрій Болотов і архітектор-дизайнер Микола Лазаревський - є героями відео, на котрому видно, як працівники "Беркуту" б'ють і добивають учасників мітингу, ламаючи мобільні телефони і поводячись дуже жорстоко. На відео видно - хлопці не мають на собі ні масок, ні шоломів, ні будь-яких інших захисних предметів. Також при собі у них не було сумок, куди можна було б покласти заявлені прокуратурою компоненти для "коктейлю Молотова". Ще помітно, що правоохоронці так само вели відеозйомку усього, що відбувалося біля Адміністрації президента, а отже вони досконально знають ситуацію. Родичі і друзі арештованих кажуть, що арештовані - звичайні громадяни, позапартійні і загалом доволі аполітичні. На Майдан Незалежності та під Адміністрацію президента вони потрапили через власну цікавіть і ні в яких заворушеннях участі не брали. Вони заявляють - хлопців підставили, залишивши справжніх організаторів бійні на волі. Ще варто наголосити, що досі не покарано жодного правоохоронця, котрий брав участь в розгоні ЄвроМайдану 30 листопада і у заворушеннях на Банковій 1 грудня.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президенда. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. 8 грудня о 12:00 опозиція хоче знову провести Народне віче на Майдані Незалежності Народне віче і вимагати покарання винних у побитті мирних громадян 30 листопада та 1 грудня, справу проти міністра МВС, відставку Уряду, парламентські і президентські вибори та свободу політичним в'язням.