В захопленій мерії створили заміну Київраді

Максим Опанасенко
6 грудня 2013р. 17:20

В будівлі мерії, котра вже майже тиждень знаходиться під контролем громадян і опозиційних політиків, провели Загальні збори киян. Про це повідомляє прес-служба "Свободи".

На зборах створили Комітет самоврядування Києва. "Новостворений орган бере на себе функції представлення інтересів київської громади в нинішніх умовах та вимагатиме здійснення функційних обов’язків від виконавчої влади столиці. Зауважимо, що вже пів року в Києві відсутня легітимна законодавча влада. Термін повноважень Київради, яку було обрано 2008 року, сплив 2 червня. Відповідно, кияни залишилися без органу, що може представляти їхні інтереси" - йдеться в повідомленні.

В Комітет увійшли нардепи-мажоритарщики по київських округах. За повідомленням, орган діятиме на основі тріо опозиційних партій плюс - громадські рухи та організації. Повний склад Комітету обіцяють показати згодом, поки ж заявили про співголів. Ними стали Андрій Іллєнко зі "Свободи", Володимир Бондаренко з "Батьківщини" та Наталя Новак з "УДАРу".

Відкритим лишається питання легітимізації новоствореного органу. Інформації про це опозиційні партії не дають.

Будинок мерії був зайнятий мітингувальниками з Майдану Незалежності 1 грудня. Тут вони створили революційний штаб і відкрили вхід для всіх бажаючих. Зараз євромайданівці можуть тут поїсти і переночувати. У четвер сюди приходив судовий виконавець, котрий зачитав рішення суду - перестати блокувати приміщення. Юристи ЄвроМайдану відповідають - будівлю ніхто не блокує, вхід вільний - і для громадян, і для чиновників. Останні, за словами юристів, можуть приходити і вільно працювати.