БЮТівець пропонує підняти ціни на сигарети

Маша Землянська
4 березеня 2011р. 10:29

Депутат від Блоку Юлії Тимошенко Дмитро Ветвицький пропонує чи не вдвічі підняти акцизи для виробників тютюну, що само собою позначиться на ціні сигарет.

Проектзареєстрований у Верховній Рада.

«Це ж круто! Якщо пачка коштуватиме 30 гривень точно не куритиму. Кину», - радіє курець зі стажем Віктор.

За три роки хлопець тричі звикав до нових цін на «свою шкідливу звичку». Вперше акцизи зросли у вересні 2008-го – з того часу за кожна пачка сигарет подорожчала десь в чотири рази.

Сьогодні курці, що палять по пачці на день, на місяць в середньому витрачають по 300 гривень. На скільки більше платити їм доведеться, якщо ініціативу Ветвицького підтримають колеги – поки невідомо.

Хоча самі виробники тютюну від цього жити гірше не стали. Попри те, що виробництво сигарет скоротилося на п’яту частину, а курців поменшало на чверть – прибутки тютюнових компаній тільки зростають. Причому стабільно. Тільки за цей рік вони сплатили до бюджету більше 18 мільйонів гривень. Це – вдвічі більше ніж за два попередні роки разом узяті.

Сам Ветвицький давно веде боротьбу з курцями. Він – один з тих, хто пропонує Раді повністю заборонити рекламу сигарет. У першому читанні закон Вітвицького та колег депутати підтримали, але тепер його вже третій місяць «доопрацьовують». До цього, Ветвицький пропонував збільшити акцизи на алкоголь та кримінально карати за нелегальні казино. Але колеги по Раді ані той, ані той проекти не підтримали.