До "лежачих мітингарів" прийшли судові виконавці

Максим Опанасенко
6 грудня 2013р. 21:04

До активістів, що вже кілька днів пікетують Генеральну прокуратуру з вимогою звільнити арештованих нібито за організацію заворушень на Банковій 1 грудня людей, котрих євромайданівці вважають невиновними, і знайти справжніх винуватців, прийшли судові виконавці. Про це у Facebook пише очільниця Інституту масової інформації Оксана Романюк.

"Tetyana Batanova передає з-під генпрокуратури, там де відбувається пікет демальнясу та інших активістів на підтримку незаконно засуджених і побитих громадян України, що щойно до пікетчиків прийшли судові виконавці у супроводі 7-10 міліціонерів. Зачитали судове рішення про "заборону пікетів в центрі міста громадському активу києва та іншим особам і субієктам". Після цього, знімали активістів на камеру, зараз коло них перебувають кілька міліціонерів і людей у чорному. Активісти просять підтримки, можливо, від Автомайдану, кажуть що можливі провокації" - йдеться в повідомленні.

Акцію під ГПУ ініціювали активісти "Демократичного Альянсу" у середу, коли Шевченківський райсуд вирішив арештувати 9 людей за нібито організацію заворушень на Банковій.Варто зазначити, що щонайменше троє з арештованих - інженер Олександр Остащенко, екс-директор гурту "Океан Ельзи" Юрій Болотов і архітектор-дизайнер Микола Лазаревський - є героями відео, на котрому видно, як працівники "Беркуту" б'ють і добивають учасників мітингу, ламаючи мобільні телефони і поводячись дуже жорстоко. На відео видно - хлопці не мають на собі ні масок, ні шоломів, ні будь-яких інших захисних предметів. Також при собі у них не було сумок, куди можна було б покласти заявлені прокуратурою компоненти для "коктейлю Молотова". Ще помітно, що правоохоронці так само вели відеозйомку усього, що відбувалося біля Адміністрації президента, а отже вони досконально знають ситуацію. Родичі і друзі арештованих кажуть, що арештовані - звичайні громадяни, позапартійні і загалом доволі аполітичні. На Майдан Незалежності та під Адміністрацію президента вони потрапили через власну цікавіть і ні в яких заворушеннях участі не брали. Вони заявляють - хлопців підставили, залишивши справжніх організаторів бійні на волі. Ще варто наголосити, що досі не покарано жодного правоохоронця, котрий брав участь в розгоні ЄвроМайдану 30 листопада і у заворушеннях на Банковій 1 грудня.

Вранці активісти дещо змінили стратегію протесту і вирішили лягти під будівлею. Основне гасло - "Переступили через закон - переступайте через нас".

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Вранці розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президента. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. 8 грудня о 12:00 опозиція хоче знову провести Народне віче на Майдані Незалежності Народне віче і вимагати покарання винних у побитті мирних громадян 30 листопада та 1 грудня, справу проти міністра МВС, відставку Уряду, парламентські і президентські вибори та свободу політичним в'язням.

 

Теги: Київ , Євромайдан , протест