В Росії заперечили підписання угоди про МС

Ольга Бондаренко
7 грудня 2013р. 12:20

Президенти України і Росії Віктор Янукович і Володимир Путін на зустрічі в Сочі не обговорювали приєднання країни до Митного союзу. Про це заявив речник російського президента Дмитро Пєсков, передіє "Інтерфакс".

За словами Пєскова, на зустрічі обговорювали питання двосторонньої міждержавної комісії, засідання якої відбудеться 17 грудня в Москві. Речник заявив: "Значну увагу було приділено темі співпраці в енергетичній сфері, при обговоренні якої сторони зблизили свої позиції, проте остаточної домовленості досягнуто не було".

6 грудня головред "The Economists" Едвард Лукас повідомив,що Віктор Янукович під час зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним у Сочі - підписав стратегічну угоду, яка зобов'язує Україну вступити до Митного союзу. Редактор провідного видання прогнозував, що наслідком підписання угоди може стати розгін ЄвроМайдану чи введення надзвичайного стану.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. У понеділок розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президента. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут постійно чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. 8 грудня о 12:00 опозиція хоче знову провести Народне віче на Майдані Незалежності Народне віче і вимагати покарання винних у побитті мирних громадян 30 листопада та 1 грудня, справу проти міністра МВС, відставку Уряду, парламентські і президентські вибори та свободу політичним в'язням.

Теги: Київ , Євромайдан , Путін , Митний союз