Як знущались над людьми на Банковій (відео)

Ольга Бондаренко
7 грудня 2013р. 14:43

В мережі з'явилося нове відео, яке показує знущання "беркутівцями" над людьми під час подій на Банковій 1-го грудня. Автор відео, Володимир Тищенко, зняв його прихованою камерою на телефон о 17:50 на вулиці Банковій біля пропускного пункту Адміністрації президента.

Володимир розповідає, що коли "Беркут" починав дивитися в його сторону, він ховав телефон до кишені: "Тому не вдалося відзняти багато інших катувань над людьми, які просто лежали на граніті, а в їх обличчя бризкали сльозогінним газом, били ногами та дубинками. Деякі «беркутівці» на свої телефони фотографували побитих, ніби на згадку про свої військові трофеї", - говорить чоловік.

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. У понеділок розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президента. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут постійно чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. 8 грудня о 12:00 опозиція хоче знову провести Народне віче на Майдані Незалежності Народне віче і вимагати покарання винних у побитті мирних громадян 30 листопада та 1 грудня, справу проти міністра МВС, відставку Уряду, парламентські і президентські вибори та свободу політичним в'язням.

 

Теги: Київ , Євромайдан , Банкова