YouTube "підчищають" від кривавих відео з Беркутом

Ольга Бондаренко
8 грудня 2013р. 12:28

Деякі відео з доказами жорстокого поводження з людьми бійцями "Беркуту" під час розгону Майдану почали "зникати" з YouTube. 

Замість перегляду відеоролика - повідомлення: "Це відео більше не доступне через претензію щодо авторського права від Управление связей с общественностью МВД Украины".


 

7 грудня в мережі з'явилося нове відео, яке показує знущання "беркутівцями" над людьми під час подій на Банковій 1-го грудня. Автор відео, Володимир Тищенко, зняв його прихованою камерою на телефон о 17:50 на вулиці Банковій біля пропускного пункту Адміністрації президента.

"Свідомо" також нагадує, що правозахисники України звернулись до свідків кривавих подій та просять допомоги у зборі доказів неправомірного поводження "беркутівців" під час подій на Банковій 1-го грудня та під час розгону Майдану 30-го листопада. Фото, відео та інші матеріали можна відправляти  на euromaidan@noborders.org.ua".

На Михайлівській площі та Майдані Незалежності продовжують мітингувати за відставку президента Віктора Януковича та Уряду. Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. У понеділок розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президента. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут постійно чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли. 8 грудня о 12:00 опозиція хоче знову провести Народне віче на Майдані Незалежності Народне віче і вимагати покарання винних у побитті мирних громадян 30 листопада та 1 грудня, справу проти міністра МВС, відставку Уряду, парламентські і президентські вибори та свободу політичним в'язням.

 

Теги: Київ , Євромайдан