ВСЕ НЕ ТАК

Николай Савенко
8 грудня 2013р. 12:40

Якось були ми з дружиною на автовокзалі міста Запоріжжя , чекали свою маршрутку. Ми є інвалідами з дитинства у мене перша група , у неї друга .

На вокзалі є два громадських туалети , один для здорових людей , другий для інвалідів . Туалет для здорових , як зазвичай у нас буває з високим порогом , вузеньких коридорчиком в якому двом ніяк не можна розминутися . Крім того в цьому коридорчику сидить чергова , що стягує плату за відвідування туалету . Люди проходять біля неї боком , ну це просто так до слова. Для того , щоб справити природну потребу необхідно залізти на піднесення , де знаходяться пісуари , від підлоги у висоту приблизно сантиметрів 20-25 не менше.

Для чого я все це описую , зараз поясню . Моя дружина пересувається з паличкою , в силу захворювання їй дуже важко долати бордюри , сходинки , пороги , а також інші перешкоди , які для здорових людей не мають істотного значення.

У перший раз , коли ми виїжджали з міста , ми підійшли до чергової і попросили відкрити туалет для інвалідів . У ньому є пандус зручний , поручні , немає порогів і підвищень. Дружині відповіли , що туалет для інвалідів колясочників , але , тим не менш , принесли ключ і відкрили туалет.

Через кілька місяців ми знову були на цьому автовокзалі і попросили відкрити туалет для інвалідів , але чергова відмовилася його відкривати , мотивуючи це тим , що туалет призначений для інвалідів колясочників і тільки для них. Хоча вона прекрасно бачила , як пересувається моя дружина,  як важко їй даються подолання порогів і сходинок.

Через деякий час я переговорив з одним із службовців цього автовокзалу , пояснивши ситуацію , з який ми стикалися . Навів приклад того , що такого неподобства немає в іншому місті , в Кривому розі , там на прохання відразу ж дозволили скористатися туалетом для інвалідів , при цьому , не роблячи акценту на тому , візочник інвалід чи ні. Я просив ту жінку, з якою розмовляв по цій темі , переговорити з адміністрацією автовокзалу з цього питання .

Наступного дня ми з дружиною виїжджали з міста з цього автовокзалу , на моє прохання відкрити туалет для інвалідів для моєї дружини , чергова мені сказала: - цей туалет тільки для інвалідів колясочників .

Коли я почав говорити , що вчора я розмовляв з цього питання з адміністрацією авто вокзалу і вони мені обіцяли вжити відповідних заходів , тільки тоді нам зволили відкрити туалет для інвалідів .