ЄвроМайдан підтримають у 20-ти містах світу

Ольга Бондаренко
8 грудня 2013р. 13:14

Народне віче (або Марш мільйона), оголошене в Україні на 8 грудня підтримають українські діаспори у багатьох містах США, Канади та Європи, повідомляє  портал VIDIA.

У деяких містах українці вийдуть на вулиці вдруге та втретє. Зокрема, у США акції підтримки єврореволюції відбудуться щонайменше у 10-ти містах. У Чикаго українці на підтримку Євромайдану вивісили в українській частині міста прапори та пов’язали жовто-сині стрічки. Одна із парафій навіть створила власну "йолку" яку буде прикрашено плакатами, як на майдані у Києві. У Нью-Йорку до української громади приєднається також польська, а трансляція нью-йоркського Євромайдану буде виведена в інтернет. Також, українці вийдуть на вулиц і Бостона, Філадельфії, Рочестера, Сент-Пола, Лос-Анджелеса, Сан-Дієго, Сан-Францискота Маямі. Марш Солідарності пройде у Ванкувері, Відні, Римі, італійському місті Брешті. На підтримку демократичної України у Парижі закликають зібратися біля центру Помпіду. Мітинги також відбудуться у Мадриді,Лісабоні, Порту та Фару, Лондоні.

О 12:00 у Києві розпочалось Народне віче на Майдані Незалежності. На ньому вимагатимуть покарання винних у побитті мирних громадян 30-го листопада та 1-го грудня, відкриття справи проти міністра МВС, відставку Уряду, парламентські і президентські вибори та свободу політичним в'язням.

Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. У понеділок розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президента. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут постійно чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли.


Теги: Київ , Євромайдан