ЄвроМайдан сформував загони самооборони (фото)

Ольга Бондаренко
8 грудня 2013р. 14:16

По вулиці Інститутській наразі рухається колона з десятків людей, що складають так звані "Загони самооборони". Це вони мають захищати ЄвроМайдан від провокаторів. Про це повідомляє журналіст "Свідомо" з  місця події.

Частина загону вже у Маріїнському парку, де проходить анти-мітинг ЄвроМайдану, і скандує "Тітушкам - Ганьба!".


 


 

Окрім Загонів самооборони - на ЄвроМайдані також з'явились активісти-миротворці. В разі потреби, вони мають залагоджувати конфлікти та провокації проти учасників "мільйонного Віча", що розпочалось о 12:00. На ньому вимагатимуть покарання винних у побитті мирних громадян 30-го листопада та 1-го грудня, відкриття справи проти міністра МВС, відставку Уряду, парламентські і президентські вибори та свободу політичним в'язням.

Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. У понеділок розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президента. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут постійно чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли.