Опозиція оголосила про ще один Майдан

Ольга Бондаренко
8 грудня 2013р. 15:12

Опозиція оголосила про намір організувати ще один "Майдан" біля табору прихильників "регіоналів" на перехресті Грушевського та Кріпосного провулку. Про це повідомляє журналіст "Свідомо".

Перший намет вже встановили на вулиці Інститутській. Між ЄвроМайданівцями та анти-мітингарями - кордон міліції. Опозиціонери обіцяють організувати табори на всіх урядових вулицях. Кордон Майдану: Хрещатик-Грушевського-Кріпосний-Інститутська-Шовковична-Лютеранська.

 

З 12:00 на Майдані Незалежності відбувається "Марш мільйону" - акція протесту в рамках ЄвроМайдану. Провести його опозиційні партії вирішили наприкінці тижня - аби спробувати ще раз довести президенту і Уряду, що сотні тисяч людей не згодні з їхніми рішеннями і діями. Хроніки перших двох годин можна переглянути  за посиланням.

Почався ЄвроМайдан 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. У понеділок розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президента. Під останньою у неділю ввечері розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. Зараз тут більш-менш спокійно, проте тут постійно чергує кількасот правоохоронців. У понеділок вночі страйкарі взялися укріплювати головну площу міста барикадами - на випадок нападу з боку силовиків. 3-го грудня Рада взялася за розгляд питання про відставку Уряду. Проте, нардепи це рішення не прийняли.

Теги: Євромайдан , Київ