Грип у Києві "нарощує" оберти

Маша Землянська
8 грудня 2013р. 16:50

Грип у Києві "нарощує" оберти

Рівень захворюваності на грип та застуду зріс на 9% у порівнянні з минулим тижнем. За даними Департаменту охорони здоров'я, з 25-го листопада до 1-го грудня до лікарень та поліклінік Києва звернулось 17 190 хворих. З них - 11 479 дітей.

Медики попереджають, що у зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації та змінами погодних умов у бік зниження температури повітря мешканці столиці мають вживати профілактичні заходи для запобігання захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом та  максимально обмежити контакт з оточуючими.

За прогнозами Національної академії медичних наук та Держсанепідслужби основний спалах грипу очікується наприкінці грудня цього року та на початку березня наступного. Найефективнішим способом запобігання грипу наразі залишається вакцинація. Цього року на киян чекають на три штами вірусу – H1N1 («Каліфорнія»), H3N2 («Вікторія») та новий штам «Массачусетс». Усі щеплення – бельгійський Флюарікс та нідерландський Інфлувак, які вже привезли до лікарів – обіцяють з цими штамами впоратись. Проте зробити щеплення поки можна тільки в приватних лікарнях - ціни стартують від 150-ти гривень.

Теги: Київ , грип , Здоров'я