Янукович погодився сісти за стіл переговорів

Ольга Бондаренко
9 грудня 2013р. 14:24

Президент України Віктор Янукович погодився сісти за стіл переговорів з опозицією для знаходження компромісу. Про це повідомляє прес-служба президента.

Леонід Кравчук звернувся до Президента України Віктора Януковича з пропозицією започаткувати загальнонаціональний круглий стіл для знаходження компромісу в ситуації, що виникла, і запросити до участі в ньому представників і влади, і опозиції. Як повідомляє прес-служба, Віктор Янукович підтримав цю ініціативу. "На його переконання, такий круглий стіл може стати майданчиком для порозуміння", - йдеться у повідомленні. Зустріч чотирьох президентів запланована на завтра, 10 грудня.

ЄвроМайдан почався 21 листопада пізно ввечері через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. У понеділок розпочався всеукраїнський страйк, а мітингарі заблокували будівлю Уряду і Адміністрацію президента. Під останньою ввечері, 1-го грудня, розгорілася ціла війна - кілька тисяч націоналістів і футбольних фанатів зчепилися з кількома сотнями бійців спецпідрозділів. Аргументами перших було каміння і фаєри, других - димові і світло-шумові шашки. 8-го грудня людей знову покликали на Народне віче, так званий "Марш мільйону". В ході протесту мітингувальники та опозиціонери погрожували заблокувати Межигір’я, якщо протягом 48 годин уряд Миколи Азарова не буде в відправлено у відставку, а також - розпочали блокування урядових вулиць.