Студенти з Майдану готують позов проти Азарова

Ольга Бондаренко
10 грудня 2013р. 0:17

Студенти та інші громадяни України, які постраждали під час розгону на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада, готують колективний позов до суду про захист власної честі та гідності проти прем’єр-міністра Миколи Азарова. Про це у Facebook повідомила співачка Руслана, яка з самого початку бере активну участь у ЄвроМайдані.

Справа у тому, що 4-го грудня у Брюсселі Азаров заявив, що 30-го листопада (далі пряма мова): «На площі не було студентів, там були добре підготовлені провокатори…». Студенти українських ВУЗів, які знаходились тієї ночі на Майдані Незалежності та на яких напав «Беркут» у той момент, коли вони співали Гімн України, вважають, що такі заяви Азарова є цинічним наклепом, який наносить шкоду їх честі та гідності та паплюжить високе звання громадянина України. Вони вимагатимуть від Азарова публічного спростування заяви та публічного вибачення. 

Вночі 30-го листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мирних демонстрантів на Майдані Незалежності, начебто через те, що останні заважали встановленню новорічної ялинки. Десятки людей потрапили у лікарні, а вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. 

Теги: Київ , Євромайдан