Попов обіцяє не розганяти Майдан силою

Маша Землянська
10 грудня 2013р. 14:20

Силового варіанту звільнення Хрещатику та будівлі київміськадміністрації бути не може. Принаймні про це заявив голова КМДА Олександр Попов у прямому ефірі в програмі «Столиця» на телеканалі Київ.

«Моя позиція принципова: жодних силових варіантів вирішення конфліктів у нас в принципі не має бути. Хто б це не хотів спровокувати. Буде цивілізований демократичний діалог: як відповідно до закону і з урахуванням пропозицій та позиції кожної зі сторін забезпечувати нормальну життєдіяльність міста і права людей. Але для того, щоб діалог розпочався, ситуацію потрібно повернути до законодавчого поля», – наголосив Попов. Він нагадав, що захоплення будівлі, де знаходяться робочі приміщення основних підрозділів Київради та Київської міської державної адміністрації, було протизаконним. Відповідні дії окремих екстремістів засудили як українські, так і європейські лідери. З їхніми оцінками співпадають і рішення українських судів. Крім того, блокування проїжджої частини у середмісті столиці в умовах раптового погіршення погоди може спричинити справжній колапс. «Окрім блокування роботи державних установ, заблокована і робота громадського та приватного транспорту. В умовах негоди, яку ми маємо зараз і яку нам прогнозують на наступний тиждень, усе це неминуче спровокує серйозні проблеми в центрі міста і не тільки, а значить – вступає в пряме протиріччя з інтересами громади і законом. Є відповідні судові рішення, які зобов’язують мітингувальників звільнити проїжджу частину та розблокувати роботу адмінбудівель», – розповів Попов.

За його словами, таке розблокування повинне відбутися без силового протистояння та згідно з законом. Повернення ситуації у правове поле, за словами очільника КМДА, стане першим кроком до налагодження конструктивного діалогу між мирними мітингувальникам та міською владою.