Соціологи звернулись до Януковича (заява)

Ольга Бондаренко
10 грудня 2013р. 18:02

Правління Соціологічної асоціації України, (організації, яка єднає професійних соціологів усіх регіонів України), оприлюднило офіційне звернення до президента Віктора Януковича. Текст заяви наводимо нижче, без скорочень і доповнень.

"Правління Соціологічної асоціації України, організації, яка єднає професійних соціологів усіх регіонів України, звертається до Вас як до гаранта дотримання Конституції всіма гілками влади. Вважаємо за конче потрібне  вжити негайних заходів щодо покарання тих, хто віддав наказ і здійснював надмірне застосування сили при розгоні учасників Євромайдану. Це основна причина, яка призвела до масового виходу людей на вулиці, і без вирішення цього питання неможливо врегулювати ситуацію. Пройшло 10 днів і не покараний жоден із винних. Кожен день зволікання ускладнює ситуацію, підвищує напруженість у суспільстві і робить все менш передбачуваним подальший розвиток подій".

21 листопада пізно ввечері на Майдані Незалежності розпочались масові акції протесту через незгоду з рішенням уряду відмовитись від євроінтеграції, які продовжуються до цього часу. Вночі 30 листопада бійці "Беркуту" жорстоко розігнали мітингувальників Тому вже 1-го грудня на протест вийшло близько мільйона людей (за іншими даними - 400 000 і 700 000), переформатувавши вимоги з євроінтеграції на відставку Уряду і президента. Мітинги на Майдані Незалежності тривають..