Як намагалися розігнати ЄвроМайдан (відео)

Максим Опанасенко
11 грудня 2013р. 7:37

Як намагалися розігнати ЄвроМайдан (відео)

З 02:00 бійці спецпідрозділу "Беркут", внутрішніх військ, пожежники, рятувальники і комунальники роблять спроби прорвати барикади на ЄвроМайдані, аби "зачистити" його від мітингувальників.

Перед цим працівники ДАІ почали перекривати центральні вулиці міста, що ведуть до Майдану - аби не допустити туди автівки. Зупиняли навіть пішоходів. Зокрема, четверо охоронців Служби безпеки України на Володимирській протримали автора цього тексту 20 хвилин, не даючи нікуди піти і звинувачуючи у (!) малюванні графіті на стіні адміністративної будівлі.


 

Першою, проте частково, пала оборона Інститутської. Тут спецпідрозділи разом з комунальниками влаштували штовханину і легку бійку з мітингувальниками, котрі боронили захисні редути. Бійцям вдалося потіснити людей, але повністю вичавити їх звідти - ні.

Друга за величиною оборона тривала на Майдані з боку Михайлівської. Сюди стягнули близько чотирьох сотень бійців. Протягом трьох годин вони просто стояли під барикадами, опісля почали тиск. Прорвати оборону їм не вдалося. Після двогодинної штовханини, правоохоронці просто стали під барикадами. Поштовхатися довелося і біля будинку профспілок, котрий вже кілька тижнів служить мітингувальникам революційним штабом і кухнею. Сюди намагався пройти судовий виконавець, аби зачитати рішення суду про незаконність перебування людей в будівлі.

На Майдані в цей час перебувало близько тисячі людей, ще стільки ж - на барикадах і навколо. Також тут постійно були народні депутати опозиційних партій, Руслана, Святослав Вакарчук та багато інших відомих людей. Всі - закликали правоохоронців не чіпати людей та не виконувати наказів щодо розгону акції.

Група чоловіків з числа мітингувальників розділили євромайданівців і бійців спецпідрозділів живим ланцюгом - аби не допустити провокацій. Проте, комусь таки вдалося випустити декілька феєрверків в повітря. На щастя, спровокувати ні бійців, ні людей цим не вдалося.

Починаючи з 06:00 на ЄвроМайдан безперервно стікаються люди. Їх тут вже декілька тисяч. Більшість - з національними прапорами і символікою Євросоюзу.

Ми будемо постійно інформувати про всі події звідти.

 

Теги: Київ , Євромайдан , розгін , Беркут