Генпрокуратура пояснила навіщо їм дані журналістів

Маша Землянська
11 грудня 2013р. 20:16

Прес-служба Генеральної прокуратури пояснила, чому просить у журналістів, що висвітлювали події в ніч на 30-е листопада, контакти та запрошує на зустріч.

Слідчі органи прокуратури направили низку запитів до редакцій багатьох ЗМІ, журналісти яких були свідками подій 29-30 листопада, оскільки працювали в епіцентрі заворушень, з проханням надати слідству наявні відео- та фото- матеріали.

«Вивчення зафіксованих журналістами на відео- і фото- фактів  є надзвичайно важливою складовою роботи слідчих у кримінальному провадженні щодо перевищення працівниками правоохоронних органів своїх службових повноважень (яке, власне, і розслідується ГСУ ГПУ).

Деякі з наданих матеріалів дають можливість слідчим отримати необхідні об’єктивні дані щодо учасників подій, а тому виникає необхідність в особистому спілкуванні із журналістами, що зафіксували ті чи інші кадри.

Така необхідність продиктована виключно завданням слідчого з’ясувати якомога більше важливих деталей задля встановлення об’єктивності та істини у зазначеному кримінальному проваджені.

У зв’язку з цим, прес-служба ГПУ звертається до керівників редакцій та журналістів з проханням не розцінювати виклики на допити, як втручання у вашу роботу, чи ще гірше – перешкоджання.

Слідчі таким чином намагаються максимально повно виконати свої обов’язки. Якщо журналіст відмовляється давати свідчення у провадженні, то це його право, яке ніким не може бути порушено», - пояснюють в Генпрокуратурі.

Напередодні на сайті «24» телеканалу з’явилась інформація, що Генеральна прокуратура та Міністерство внутрішніх справ вимагають терміново надати персональні дані журналістів та операторів телеканалу новин “24”, які висвітлювали події 30-го листопада та 1-го грудня у Києві.

 

 

Теги: Київ , Євромайдан