На Майдані безкоштовно перевірять на туберкульоз

Катерина Білоус
12 грудня 2013р. 11:44

Від сьогодні мітингувальники зможуть перевіритися на туберкульоз. У Київській міській державній адміністрації обіцяють, що обстеження буде зручним та безкоштовним.

Перевіритися на туберкульоз можна буде з 12 до 14 грудня. На біля Майдану Незалежності влаштують спеціальні мобільні медпункти. «Там можна буде зробити флюорограму, проконсультуватися з лікарем-фтизіатром, та, у разі необхідності, зробити аналіз мокротиння на наявність паличок Коха», – кажуть в КМДА. Такі заходи влаштовують у зв’язку з випадками звернень з приводу відкритих форм туберкульозу серед учасників масових акцій. «Пункти обстеження на туберкульоз працюватимуть просто на вулицях поблизу місць проведення масових заходів з 12 до 14 грудня 2013 року з 12:00 до 20:00 за адресами: вул. Хрещатик, 36 та Майдан Незалежності, 2», – інформують активістів.

У п’ятницю 6 грудня на Майдані Незалежності знайшли мертвого чоловіка. Згідно висновку судово-медичної експертизи чоловік помер від тривалої хвороби на відкриту форму туберкульозу, що викликала внутрішню кровотечу. 9 грудня «швидка» госпіталізувала активіста з майдану Незалежності. Лікарі підозрювали, що у нього відкрита форма туберкульозу. Проте, лікар Ольга Богомолець вважає, що дану хворобу легше підчепити в метро, аніж на Майдані.