Батьків попереджають про "розвод" на тему майдану

Ольга Бондаренко
12 грудня 2013р. 12:13

Останніми днями у соцмережах масово діляться повідомленнями про шахраїв, які грають на темі ЄвроМайдану. А саме: телефонують вночі та повідомляють, що вашу дитину прямо з "серця протесту" затримала міліція, а "відмазати" її можна кругленькою сумою. Про небезпеку попередили у Facebook-групі Євромайдан.

"Зараз шахраї телефонують пенсіонерам, вимагають велику суму грошей (8000 грн) аргументуючи тим, що їхніх синів, доньок, онуків пов’язали на Майдані, і якщо вони не принесуть потрібну суму до ПриватБанку, рідних відвезуть у відділок міліції. При цьому вказують вірні імена, прізвища тощо. Хто вони, звідки в них ця інформація - невідомо. Попередьте своїх рідних, будьте завжди на зв’язку", - застерігають активісти.

Про спробу одного з таких "розводів"  у Facebook написала і київська письменниця та режисер Ірина Цілик. "Сьогодні о 3-тій ночі у моїх батьків дзвінок зі стаціонарного. Жіночий голос плаче: "Мамочка, меня задержала милиция, я нахожусь в отделении..." "Светка, ты?!" - мама, спросоння. "Да! Это я! Мамочка, позвони по этому номеру, бла-бла"... Мама каже, голос був настільки подібний на голос моєї сестри, в неї навіть сумнівів ніяких не виникло. Телефонує за номером, там кажуть, що це міліцейський відділок, мама називає ім'я та прізвище, да, есть такая, задержана за статьей такой-то, диктують адресу відділка... "Я сейчас приеду!" - мало не плаче мама. І тут раптом їй кажуть: "Надеюсь, вы понимаете, что просто так приезжать нет смысла?" Мама зразу "розуміє": "Сколько?" "Тысяча долларов". "Господи, где я возьму тысячу долларов в три часа ночи...?!" Пауза. "Ну, берите, сколько есть". І тут в мами вперше йокнуло, що щось не те... Коротше кажучи, і до сестри, і до мене (на всяк випадок) вона додзвонилася - ми спокійно спали. А якби не додзвонилася... Тато в ін-неті пробив адресу, яку їм продиктували: там якийсь пенсійний фонд, але, може, і відділок є, або щось схоже на нього. Коротше, мораль цієї історії така: попередьте мам-тат, бабусь-дідусів, та й самі майте на увазі, що є зараз такі розводи. В ці тривожні дні, а ще й вночі, спросоння, можна будь-кому і в будь-що повірити. Тримаймося", - розказала Цілик.

 

Теги: Майдан , шахраї , Київ , Євромайдан