Драгоманівці оголосили студентський страйк

Катерина Білоус
13 грудня 2013р. 11:49

Студенти Національного педагогічного університету імені Драгоманова оголосили загальнонаціональний студентський страйк. Про це повідомляють активісти «ЄвроМайдану» на facebook, посилаючись на Студентську раду НПУ імені М. П. Драгоманова та Страйковий комітет НПУ імені М. П. Драгоманова.

Тект заяви студентів залишаємо незмінним:

Ми, студенти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, спираючись на Конституцію України, наказ Міністерства освіти і науки України №1694 від 04.12.2013 та наказ ректора Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Андрущенка В. П. №618 від 06.12.2013, які гарантують студентам право вільно висловлювати, формувати свої думки, погляди, переконання та збиратися для мирного їх вираження, та враховуючи надану студентам НПУ можливість скласти заліки до 31 січня 2014 року, ПОВІДОМЛЯЄМО НАСТУПНЕ:

1. Розцінюємо чергову спробу влади вночі 11.12.2013 силою розігнати мирну масову акцію протесту в центрі Києва, як наступ на основні права людини, гарантовані Конституцією України, як неповагу до людської гідності та замах на людське життя. Вважаємо такі дії недостойними, невідповідними та неприйнятними в демократичній державі, якою є Україна. 

2. В зв’язку з цим, від сьогодні і до виконання наших вимог, оголошуємо в НПУ імені М. П. Драгоманова загальний студентський страйк. Ми, молодь України, не хочемо жити в поліцейській державі, де єдиним джерелом влади буде сила, а не народ України. Закликаємо всіх студентів НПУ, що мають честь та гідність, вважають себе патріотами України та хочуть жити в нормальній європейській демократичній державі приєднатися до страйку та організовано долучитися до масових акцій протесту в центрі Києва. Заліки можна буде скласти і пізніше, а українську демократію потрібно рятувати зараз. 

3. Разом з тим, ми не перешкоджатимемо навчальному процесу, для тих студентів, які мають іншу громадянську позицію, та студентів – громадян іноземних держав. 

4. Закликаємо всіх студентів України проявити солідарність, приєднатися до студентського страйку та оголосити його загальноукраїнським. 

5. Вимагаємо від Президента України Януковича В. Ф. негайно відправити у відставку уряд, звільнити всіх невинних та видати наказ припинити будь-яке насильство з боку підрозділів МВС по відношенню до мирних учасників масових акцій протесту. 

Раніше, студентам Драгоманова дозволили складати зимову сесію в індивідувальному порядку. Це пов'язано з участю студентів у протесті Майдану.