Прокуратура хоче 10 тис з гендиректора Аеросвіту

Маша Землянська
13 грудня 2013р. 14:52

Вироком Бориспільського міськрайонного суду засуджено колишнього генерального директора ПрАТ «Авіакомпанія «Аеросвіт» до штрафу розміром 10 тисяч гривень з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з фінансово-розпорядчими функціями строком на один рік. А все через те, що підсудний не виплачував зарплатню підлеглим.

"Досудовим слідством встановлено, що засуджений, перебуваючи на посаді Генерального директора приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Аеросвіт» безпідставно, умисно, не виплачував працівникам заробітну плату. Внаслідок цього 2696 працівників авіакомпанії не отримали заробітну плату за грудень 2012 року та січень 2013 року. Сума заборгованості склала понад 54 мільйонів 740 тисяч гривень. Колишній Генеральний директор ПрАТ «Авіакомпанія «Аеросвіт» під час розслідування та судового розгляду повністю визнав свою вину.  При призначенні покарання суд врахував наявність пом’якшуючих покарання обставин – щире каяття, часткова виплата заборгованості по заробітній платі на загальну суму 9 мільйонів 361 тисяч гривень, а також враховані позитивні характеристики обвинуваченого та наявність на його утриманні неповнолітньої доньки. До вступу вироку в законну силу засудженому залишено запобіжний захід у виді застави", - йдеться в повідомленні прокуратури..

Проблеми з "АероСвітом" почалися у грудні 2012-го. Тоді літакам "АероСвіту" заборонили літати над Росією через борги, але згодом дозволили. Компанія почала скасовувати більшість своїх рейсів, частину з них блокували аеропорти - знову ж таки - за борги. Після цього авіакомпанії "Дніпроавіа", "Донбасаеро" та "АероСвіт", які контролює один з найбагатших українців – Ігор Коломойський, розпочали процедуру банкрутства. В березні пройшло масове звільнення працівників компаній. 

 

Теги: гроші , Київ