Голоси киян активно "скуповують" для перевиборів

Маша Землянська
13 грудня 2013р. 17:16

Громадська організація ОПОРА, яка традиційно моніторить підготовку до виборів, визнала: київський округ №233 (Шевченківський район) - один з найкорумпованіших. Напередодні перевиборів до Верховної ради, які мають відбутися 15-го грудня, масово підкуповують виборців.

"Спостерігачі мережі ОПОРА мають переконливі підстави вважати, що в окрузі № 223 розгорнуто схему грошового підкупу виборців імовірно на користь кандидата-самовисуванця Віктора Пилипишина.  Застосовується так звана піраміда «агітаторів», в якій за кожним під’їздом закріплені «під’їздні», а за будинками «будинкові». Ці особи агітують виборців за кандидата та пропонують їм по 200 гривень до дня виборів та по 200 гривень після виборів протягом 7-10 днів після дня голосування", - йдеться в повідомленні ОПОРИ.

У Києві в ОВО № 223 протягом кампанії були найактивнішими Юрій Левченко (ВО «Свобода»), Вікторія Шилова (Радикальна партія Олега Ляшка) та Юрій Гримчак (Політична партія Українська платформа «СОБОР»). В останні тижні кампанії зустрічі з виборцями проводив і кандидат-самовисуванець Віктор Пилипишин. Окремі кандидати-самовисуванці зосереджували свої зусилля на роботі з виборцями в соціальних мережах (зокрема, Тетяна Монтян). Важливою подією передвиборчої кампанії стала заява кандидата від Української партії «Собор» Юрія Гримчака про відмову балотуватися на користь висуванця ВО «Свобода» Юрія Левченка.