В МВС визнали: З силою на Майдані переборщили

Маша Землянська
13 грудня 2013р. 19:19

В МВС визнали: З силою на Майдані переборщили

В Міністерстві внутрішніх справ підтвердили, в ночі 30-го листопада, коли "зачищали" Майдан - силовики перевищила дозволену законом міру застосування сили.

"За наказом Міністра в МВС було створено спеціальну комісію для проведення службового розслідування дій працівників міліції під час подій на Майдані Незалежності 30 листопада. За час роботи комісії було вивчено великий масив інформації, в тому числі тієї, яка була оприлюднена в ЗМІ. Було опитано як керівництво київської міліції, так і правоохоронців, що безпосередньо несли службу з охорони громадського порядку на Майдані в ту ніч.

Попередньо встановлено, що застосування заходів фізичного впливу та спеціальних засобів стосовно громадян окремими працівниками міліції здійснювалося, виходячи з оцінки ситуації, що склалася. Це відбувалося в умовах вчинення деякими учасниками акції протиправних дій у вигляді активного опору, кидання в працівників спецпідрозділу небезпечних для життя та здоров’я предметів та розпилювання речовини невстановленої дії.

В окремих випадках застосування заходів фізичного впливу та спеціальних засобів перевищувало міру, необхідну для виконання покладених на працівників міліції обов'язків і не зводилась до мінімуму можливості завдання шкоди здоров’ю правопорушників.

За попередніми висновками, є підстави стверджувати, що з боку посадових осіб ГУМВС України в місті Києві, відповідальних за організацію охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, та окремих працівників міліції мали місце порушення чинного законодавства України та низки відомчих нормативних актів.

Враховуючи те, що на сьогодні обставини застосування спеціальних засобів та заходів фізичного впливу окремими працівниками міліції є предметом досудового розслідування, яке здійснюється Генеральною прокуратурою України, остаточна правова оцінка може бути надана лише за його результатами.

Проте є ще низка питань, які потрібують більш ретельного вивчення,  тому проведення службового розслідування продовжується. Попередній висновок за результатами службового розслідування направлений до Генеральної прокуратури України", - йдеться в заяві МВС.

Як це було - можете пригадати на цьому відео