Суд вимагає звільнити Будинок профспілок

Маша Землянська
13 грудня 2013р. 22:11

Виконавча служба вимагає негайно від мітингувальників звільнити Будинок профспілок. Про це повідомляє Федерація професійних спілок.

"10 грудня 2013 року Федерація професійних спілок отримала вимогу Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції, внесену на виконання Ухвали Печерського районного суду, про негайне звільнення та заборону знаходитися у приміщеннях Будинку спілок на Майдані Незалежності, 2 будь-яким особам, крім працівників Підприємства «Господарське управління ФПУ» та охоронної фірми.

Таким чином, Федерація профспілок України, понад 40 всеукраїнських профспілок, її членських організацій, позбавлені можливості здійснювати свою основну функцію – захист прав та інтересів членів профспілок.

Президія Федерації професійних спілок України висловлює протест з цього приводу і заявляє, що заборона перебування у Будинку спілок керівників та працівників апарату ФПУ, Київської обласної ради профспілок, всеукраїнських профспілок перешкоджає їх законній діяльності, взаємодії колегіальних органів ФПУ на всіх інших рівнях, і фактично, паралізує роботу профспілок.

Водночас, це створює передумови неконтрольованого використання Будинку спілок, ставить його збереження під загрозу в цілому.

Більш того, обмежуються права членів профспілок на участь у діяльності профспілок, вільний доступ до профспілкових органів, що суперечить Конституції України, законам України, нормам Конвенцій МОП № 87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію» та № 98 «Про застосування принципів права на організацію і ведення колективних переговорів».

Президія ФПУ інформує Президента України, Міністерство юстиції України, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральну прокуратуру України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про реальну загрозу профспілковим правам та веденню профспілкової роботи в цей складний для України час і звертається з вимогою невідкладно вжити заходів щодо відновлення повноцінної діяльності ФПУ, яка об’єднує у своїх лавах понад 8 млн. членів профспілок", - йдеться в заяві ФПУ.

Теги: суд , Євромайдан , Київ