Батьківщина: Вибори у 194-му окрузі сфальшували

Ольга Бондаренко
16 грудня 2013р. 1:12

Під час довиборів до Верховної Ради на 194-му виборчому окрузі у Черкасах зафіксовано серйозні порушення. Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини", з посиланням на слова заступника голови партії Сергія Соболєва.

За його словами, у Черкасах склалася безпрецедентна ситуація: на третину виборчих комісій не допущені спостерігачі від опозиційного кандидата Миколи Булатецького, міжнародні спостерігачі, преса. "Як повідомив Микола Булатецький, о 19.30, коли з його штабу на дільниці мали виїжджати спостерігачі та преса, автомобілі ДАІ заблокували єдиний виїзд зі штабу. Рівно через півгодини, о 20.00, виїзд був розблокований", - розповів Сергій Соболєв. І наголосив: "Для чого це було зроблено? Бо за законом потрапити на дільниці, щоб далі спостерігати за ходом підрахунку голосів, можна тільки до 20.00".

За попередніми даними екзит-полів соціологічної групи Рейтинг, на 194му окрузі перемагає "самовисуванець" Михайло Поплавський, якого підтримує чинна влада. На виборах у 2012-му році у цьому окрузі переміг висуванець від "Батьківщини" Микола Булатецький з відривом в 11 тисяч голосів, однак ЦВК не визнала результати виборів.

Про перші фальсифікації стало відомо і на київському 223-му окрузі.

15 грудня відбулись повторні вибори народних депутатів України у одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197, 223. 5-го листопада Центрвиборчком в цьому та ще чотирьох округах постановив неможливим встановити результати виборів.  Голосувати можна до 20:00 включно, без перерви. У п’яти округах усього було створено 649 виборчих дільниць.