Шапошников: Виїхав в Польщу через страх арешту

Ольга Бондаренко
16 грудня 2013р. 8:15

Ростислав Шапошников, керівник проекту «Дорожній контроль», виїхав в Польщу, щоб уникнути арешту, який вже отримали його колеги - Віктор Смалій та Андрій Дзиндзя. Про це він розказав в інтерв'ю Радіо Свобода.

За його словами, інформація про запланований владою арешт надійшла з достовірних джерел – тих самих, які попереджували про затримання Смалія та Дзиндзі. У Польщі Ростиславом Шапошниковим опікується Асоціація польських журналістів. Поки що український активіст не планує просити притулку в Польщі. "Інформацію про те, що мене хочуть арештувати я отримав у той день, коли перебував у Західній Україні. Тож я купив квиток на перший-ліпший автобус у західному напрямку. Це був квиток до Варшави", - розповів Шапошников. Також він розказав: "Основний мотив арешту Дзиндзі і Смалія – знищити «Дорожній контроль», тобто закрити всіх організаторів, всіх дійових осіб «Дорожнього контролю», щоб він перестав функціонувати. І після арешту Андрія Дзиндзі і Віктора Смолія я отримав інформацію з достовірних джерел про те, що я буду третім, хто відправиться до СІЗО. Тобто, беручи до уваги те, що ці ж джерела попереджували про планований арешт Смалія і зваживши на ситуацію, я вирішив виїхати з України, оскільки я, як керівник «Дорожнього контролю», займаюся наповненням сайту організації. Якщо мене затримають, то не працюватиме сайт, не буде резонансу, а потім всіх моїх журналістів також потиху пересадять".

9-го грудня грудня Адвоката Віктора Смалія арештували за звинуваченням у тому, що 6-го грудня він нібито вхопив суддю за рукав мантії. Це класфікували як замах на життя судді. Того дня, 6-го грудня, у Шевченківському райсуді вирішили, що активіст "Дорожнього контролю" і ЄвроМайдану, підзахисний Смалія - Андрій Дзиндзя - має провести найближчі два місяці за гратами. Активіста звинуватили в причетності до заворушень на Банковій 1-го грудня.