Мерія: "Йолки" на Майдані не буде

Максим Опанасенко
16 грудня 2013р. 13:17

Новорічну ялинку в центрі Києва цьогоріч встановлювати не будуть. Про це з посиланням на директора Департаменту культури мерії Світлану Зоріну, заявляє прес-служба мерії.

"Таке рішення було прийнято керівництвом Київської міської державної адміністрації у зв’язку з подіями, що відбуваються в центральній частині міста. Як зазначила директор Департаменту культури КМДА Світлана Зоріна, під час онлайн-конференції на "Комсомольській правді в Україні", у столиці немає альтернативних місць, які технічно для цього пристосовані" - йдеться в повідомленні.

За словами Зоріної, будь-яку ялинку вищу за 10-15 метрів можна поставити тільки в спеціальний отвір з кріпленнями. Такий є лише на Майдані. Тому і було прийнято рішення не встановлювати ялинку цьогоріч, коли в серці столиці вже четвертий тиждень проходять акції протесту в рамках ЄвроМайдану, а сам Майдан Незалежності перетворився на величезний революційний штаб з барикадами і укріпленнями.

Натомість, за повідомленням мерії, невеличкі новорічні ялинки традиційно встановлять в кожному районі міста.

Раніше мерія заявила про перенесення всіх запланованих на Майдані Незалежності святкових заходів у різні райони міста.

Встановлення "йолки" на Майдані стало формальною причиною для звірячого розгону студентів на ЄвроМайдані 30 листопада, після чого акція набула зовсім інакших обертів. Генеральна прокуратура два дні тому заявила, що в розгоні безпосередньо винні три чиновники - голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович і голова київської міліції Валерій Коряк.

Теги: Київ , Євромайдан