Майданівців не запросили на круглий стіл Кравчука

Катерина Білоус
17 грудня 2013р. 9:12

"Не зважаючи на вимогу народу України, представників громадського ЄвроМайдану не було запрошено на круглий стіл чотирьох президентів та наших уповноважених представників там не було", – пишуть активісти на сторінці «ЄвроМайдану».

Публікуємо заяву мітингувальників без змін:
Представники громадських рухів та організацій, які ініціювали мирну акцію на підтримку підписання Угоди про Асоціацію – ЄвроМайдан, заявляють, що не вповноважували жодних представників та не делегували права комусь персонально представляти погоджену громадську думку на так званому «круглому столі Леоніда Кравчука», який двічі відбувся минулого тижня.

Активісти звертають увагу, що не знають, за яким принципом були запрошені представники від громадського ЄвроМайдану та відмежовуються від тих заяв, які були висловлені від їхнього імені на зібранні за участі президента.

Зокрема, представники громадського ЄвроМайдану висловлюють подив тим фактом, що у круглому столі, який мав символізувати діалог влади з громадянським суспільством та опозицією, від імені громадських організацій брав участь Денис Шевчук – голова політичної партії «Русь». Пан Шевчук не був делегований громадськістю та не мав повноважень виступати від імені всього громадського ЄвроМайдану.

Громадські активісти розцінюють цю ситуацію як маніпуляцію та спробу створити «кишеньковий» діалог, який насправді не має нічого спільного з наміром вирішити складну політичну кризу за участі суспільства.

Громадський ЄвроМайдан закликає організаторів круглого столу, зокрема Леоніда Макаровича, пояснити принцип запрошення представників від громадянського суспільства та виправити непорозуміння.

Так само активісти нагадують, що у роботі круглого столу взяли участь студенти, які не мали відношення до страйкового комітету, який був демократично створений представниками різних ВИШів, що долучилися до акції на підтримку євроінтеграції.

Сьогодні життя ЄвроМайдану, окрім опозиційних сил, підтримують різні громадські організації та рухи, які діють як горизонтальні самоврядні ініціативи. Наразі між ними триває робота над виробленням демократичних принципів взаємодії та координації.

Мітингувальники просять звертатися за додатковими коментарями за номерами 067 622 71 12 або 050 38 555 13.

 

Теги: Київ , Євромайдан