У КМДА розкрили ТОП-5 чим пишаються за рік

Маша Землянська
18 грудня 2013р. 12:27

Департамент містобудування та архітектури пишається власними напрацюваннями та досягненнями у 2013-му році. Для найвагоміших проектів склали ТОП-5.

Отже, п’ятірка кращих робіт, на думку департаменту:

Відкрито публічний доступ до Містобудівного кадастру Києва

Найперше, що хочеться відзначити – це запуск у роботу міської інформаційно-аналітичної системи забезпечення містобудівної діяльності «Містобудівний кадастр Києва». На початку року система

запрацювала у дослідному режимі, а вже через півроку, доступ до важливих містобудівних даних столиці отримали всі кияни. Нова електронна система містобудівного кадастру, яка з 1 липня запрацювала у вигляді геоінформаційного порталу, покликана забезпечити киян інформацією про розвиток міста та про містобудівні плани. Система постійно наповнюється вичерпною інформацією про зелені зони, пам'ятники архітектури, охоронні статуси об'єктів, житлові будинки, школи, садки, парки та інше.

Стартував міський проект інтегрованого розвитку «Київ Самобутній»

За ініціативою Департаменту містобудування та архітектури було розроблено концепцію міського проекту інтегрованого розвитку «Київ Самобутній». Його мета - якісно змінити історичне середовище Подолу та Дніпровських схилів. На території проекту буде змінено схему транспортного руху, збільшиться кількість пішохідного простору. Це, в свою чергу, призведе до

поліпшення туристичних та екскурсійних шляхів історичного центру Києва. Поділ наповниться культурно-мистецькими заходами, творчими майстернями, тематичними закладами. Все це, безумовно, призведе до підвищення культурного значення та привабливості історичних заповідних

територій.

Розроблено «Комплексну схему розміщення тимчасових споруд»

У 2013 році діяльність Департаменту була спрямована і на впорядкування та систематизацію місць для розміщення тимчасових споруд у Києві. Розроблено Комплексну схему, яка передбачає зменшення кількості кіосків у місті до 6500 одиниць. Тимчасові споруди будуть розміщуватись у конкретно визначених місцях з урахуванням встановлених мінімальних відстаней до об’єктів пам‘ятно-охоронного значення, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, державних та муніципальних установ. В основу розробки Комплексної схеми покладено людські потреби, соціально-побутові запити населення, а також можливості міської території. Впорядкування самих кіосків відбудеться відповідно до розроблених форматних зон. Спочатку у відповідність до вимог Комплексної схеми буде приведено центр. До кінця 2014 року планується завершити всю роботу.

Самі ж тимчасові споруди тепер матимуть однаковий зовнішній вигляд у всьому місті і відрізнятимуться лише кольорами маркування в залежності від товару. Таким чином загальний архітектурний вигляд міста стане більш впорядкованим.

Створено довідник вулиць Києва

За ініціативи Київської міської державної адміністрації. Департаментом розроблено офіційний довідник «Вулиці Києва». З розвитком містобудівної галузі в Києві з'являються нові вулиці в  новозбудованих масивах, постійно розвивається вулично-дорожня мережа, в результаті чого змінюється конфігурація вулиць. Саме тому виникла необхідність розробки міської системи обліку вулиць м. Києва, що дозволяє зберігати історію назви вулиць, історію конфігурацій вулиць та електронні копії відповідних офіційних документів.

Паралельно з підготовкою офіційного довідника «Вулиці Києва» розроблено й електронний реєстр вулиць та інших іменованих об'єктів. Ці роботи проведені у складі робіт з формування Містобудівного кадастру Довідник містить понад 2000 статей про об'єкти вулично-дорожньої мережі Києва (алеї, бульвари, вулиці, набережні, площі, проспекти, провулки, проїзди, тупики, шосе, спуски, лінії). У довіднику представлена інформація про найменування об'єкта, документи щодо встановлення назви об'єкта, розташування об'єкта, QR- код.

Публічний простір на Хрещатику: «Хрещатик 32 Open Air»

Влітку Департамент у експериментальному режимі запровадив новий проект - інформаційно-культурний простір «Хрещатик 32 Open Air». Біля приміщення Департаменту було встановлено інформаційні стенди, на яких розміщується інформація про актуальні проекти міської влади. А для комфорту киян та гостей Хрещатика встановлено зручні дерев’яні лави. Особливим життям «Хрещатик, 32 Open Air» зажив із появою вуличного піаніно. Вихідними тут проходили справжні концерти за участі професійних музичних колективів, влаштовувались конкурси та інше.

 

Теги: Київ , КМДА