У Табачника відібрали інтелектуальну власність

Максим Опанасенко
19 грудня 2013р. 11:02

Президент Віктор Янукович перепідпорядкував Державну службу інтелектуальної власності. Про це йдеться в Указі президента.

Раніше Держслужба підпорядковувалася Міністерству освіти і науки. Тепер же - Міністерству економічного розвитку і торгівлі.

Держслужба інтелектуальної власності (раніше - Департамент) - "хлібне місце". "Свідомо" два роки тому розслідувало ситуацію з інтелектуальною власністю в Україні. Тоді ми з'ясували, що захисту відомих брендів від підробки в Україні практично немає, зібрані гроші за використання фонограм йдуть на ремонти кабінетів, а через Держслужбу проводяться корупційні схеми - наближені до тодішнього очільника служби люди патентують один винахід за іншим, не зважаючи на загальну відомість запатентованих явищ. Після звільнення Миколи Паладія, тимчасово виконуючим обов'язки голови став Олексій Янов - заступник Паладія. Саме на його кандидатурі, за розвідкою журналістів Комерсанта, наполягав міністр освіти Дмитро Табачник. Враховуючи, що установа підпорядковувалася саме МОН - бажання міністра було цілком зрозуміле. Але думка прем'єра Миколи Азарова виявилася вагомішою - Головою Державної служби інтелектуальної власності восени 2012-го став Микола Ковіня. За інформацією з соціальної мережі LinkedIn, Ковіня працював патентним експертом в Інституті промислової власності "Укрпатент". Потім став вести приватну практику патентного повіреного у США і Німеччині. В Україну повернувся, коли запросили працювати у юрфірмі "Василь Кисиль і партнери", де також працював повіреним.

 

 

Теги: Табачник , Київ