Рада звільнила євромайданівців від переслідування

Ольга Бондаренко
19 грудня 2013р. 17:20

Рада звільнила євромайданівців від переслідування

Верховна Рада проголосувала за звільнення від кримінального переслідування учасників протестів в Україні. А саме - про закриття відкритих і невідкриття нових кримінальних справ щодо мітингувальників. Законопроект підтримали 309 нардепів. Партія комуністів не дала жодного голосу.

Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" був ухвалений після тривалих переговорів на вечірньому засіданні парламенту. Документ визначає, зокрема, що всі кримінальні провадження щодо учасників акцій, відкриті з 21-го листопада, підлягають закриттю, а особи - підлягають звільненню і визнаються такими, шо не мають судимості.

За час протестів так званого ЄвроМайдану - правоохоронці заарештували більше десятка людей. Зокрема, активісти повідомляють про тиск та переслідування людей, які мають стосунок до протестних рухів і в регіонах. Людей звинувачували, зокрема, у провокаціях під Адміністрацією президента на Банковій 1-го грудня та у заворушеннях під Кабміном 24-го листопада. 

Фото: podrobnosti.ua.